Lyžovanie

V regióne Zamaguria a blízkom okolí sa nachadzajú mnohé známe lyžiarske strediská:

  • Bachledka Ski&Sun - Len 3km od chaty Marta (prístup z Malej Frankovej)

Lyžiarské stredisko ktoré sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier Ponúka slovenský unikát – možnosť lyžovať v troch dolinách z rôznych svetových strán a fantastickú rodinnú lyžovačku s celosezónnou garanciou snehu.Stredisko je súčasťou skupiny TatrySki, ktorá spája 9 lyžiarskych stredísk a klzísk v okolí Tatier na Slovensku i v Poľsku, v ktorých je možné lyžovať na jeden skipas. Návštevníci tak majú možnosť lyžovať takmer na 45 km zjazdoviek a využívať až 56 lanoviek a vlekov. Umelo zasnežovaných je v stredisku až 6 km zjazdoviek. Lyžiarom sú k dispozícii 2 sedačkové lanovky, 5 vlekov,  8,8 km zjazdoviek a 20 km bežeckých tratí.  Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, požičovňa lyžiarskeho výstroja, stravovacie zariadenia priamo na svahu, bezplatné parkovanie a ski-bus.  Bachledka Ski & Sun je rodinný zimný raj. Dva detské ski areály, lyžiarska škôlka, jazda na snowraftingu, preteky na meranej slalomovej dráhe i osvetlené klzisko vyčaria úsmev na tvári všetkých malých návštevníkov.

Novinkou je celoročný Chodník korunami stromov, ktorý turistov pohodlne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov. Zakončený je špirálovitou 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou s panoramatickou podestou a pochôdznou sieťou. Prechádzku v korunách ozvláštňujú zaujímavé informácie o miestnej prírode a adrenalínové zastávky. Prístup ku Chodníku korunami stromov je pre peších návštevníkov turistickým chodníkom z parkoviska v Bachledovej doline a trvá približne 45 minút. Zimný prevádzkový poriadok  3 sedačkovej lanovky z bezpečnostných dôvodov nedovoľuje prepravu osôb bez lyží počas lyžiarskej sezóny.
Zimná dovolenka v Bachledke ponúka rôznorodé výlety a zaujímavé turistické ciele. Návštevu historických miest, pamiatok UNESCO i prírodných krás a malebných obcí. Relax v termálnych kúpaliskách i zábavu a adrenalín na raftoch, lyžiach či korčuliach.

Viac informácii na www.bachledka.sk, www.chodnikkorunamistromov.sk